Wystawa pod tytułem „Skrzyżowanie” w Bibliotece UMB

Wystawa  pod tytułem "Skrzyżowanie" w Bibliotece UMB

Zapraszamy na wernisaż wystawy pod tytułem „Skrzyżowanie”, który odbędzie się 16 listopada br. o godz. 18.00.

Projekt Skrzyżowanie został wymyślony i jest realizowany przez dwoje artystów Walentynę Szoba z Białorusi i Zbigniewa Terepko z Polski. Początek projektu przypada na rok 2012 i jest skierowany w nieskończoność.

Jest to historia spotkania dwojga artystów na skrzyżowaniu twórczych dróg. Każde z nich włożyło swój sens w samo pojęcie skrzyżowania. Dla jednego było to poszukiwanie duchów pokutujących na skrzyżowaniach, a dla drugiego poszukiwanie drogi do wymarzonej miłości.
Skrzyżowanie dróg, to ważny symbol dylematu  trudności i niepewności, to miejsce zmuszające do wyboru drogi. Połączenie dwóch twórczych dróg umożliwiło odkrycie wpływu na siebie różnych szkół graficznych, oraz znalezienie syntezy grafiki tradycyjnej i komputerowej.
Rozdroża idealnie symbolizują trudny, brzemienny w skutkach wybór, zwłaszcza w związku z doniosłymi decyzjami i ważnymi punktami zwrotnymi w życiu, wybór który nigdy nie jest do końca dobry, ale zły też nie …